Mon Feb 27 2023 00:00:00 GMT+0100 (stredoeurópsky štandardný čas) | JUDr. Eliška Džuganová

Získaj až 1000 eur na ochranu svojej značky!

Ochranná známka je jedným z najcennejších aktív spoločnosti. Stelesňuje hodnoty a povesť tvojich produktov alebo služieb. Rovnako zaručuje slobodu pôsobiť pod určitou značkou.


Máš dostatočne chránenú svoju značku? Si si istý, že je značka skutočne iba tvoja? Stretol si sa s tým, že konkurencia kopírovala tvoje logo či názov? Ak dlhšie váhaš s registráciou ochrannej známky, tento rok je na to vďaka jedinečnej dotácií v oblasti duševného vlastníctva ideálna príležitosť! Pomôžeme ti registrovať ochrannú známku a získať dotáciu až 1000 €.Kto môže získať dotáciu?

Grantový program je iniciatívou Európskej komisie, ktorú vykonáva Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo. Ten je určený na pomoc malým a stredným podnikom, ktoré spĺňajú oficiálne kritériá EÚ tvoja firma tak nemôže prekročiť 250 zamestnancov a ročný obrat 50 mil. EUR. 


Ak spĺňaš tieto kritéria, super! Môžeš o dotáciu požiadať.Koľko peňazí môžeš dostať na ochrannú známku?

Prostredníctvom dotácie môžeš dostať zľavu 75% na registračný poplatok na Európsku ochrannú známku, a zľavu 50% na národnú ochrannú známku v SR.


Pozrime sa na konkrétne príklady.


Poplatok za registráciu národnej ochrannej známky v SR pre tri triedy je 166 €. Ak si však podáš žiadosť cez Art of Slovakia elektronicky, spolu s dotáciou, ušetríš až 118 €. Takto zaplatíš len 48 € úradu a nám odmenu za právne služby. V prípade európskej ochrannej známky je základný poplatok za registráciu 850 €. Ak dostaneš dotáciu na 75% poplatku, zaplatíš len 212,50 €.Kedy môžeš požiadať o dotáciu na ochrannú známku?

Žiadosť môžeš podať od 23. januára 2023 do 8. decembra 2023.


Rozpočet fondu pre MSP na rok 2023 je pevne stanovený. Ak sa finančné prostriedky vyčerpajú, prijímanie žiadostí sa uzavrie pred konečným dátumom. Tak radšej neváhaj a požiadaj o dotáciu čo najskôr!Kedy dostaneš peniaze?

Po tom, ako podáš žiadosť o registráciu ochrannej známky, požiadaj aj o vyplatenie dotácie. Po schválení informácií a dokumentácie sa peniaze posielajú do jedného mesiaca.


Ako ti FúúDobre vie pomôcť?

Pokiaľ sa rozhodneš využiť túto možnosť a registrovať si ochrannú známku s dotáciou, radi ti pomôžeme podať žiadosť na jej poskytnutie. Keď bude žiadosť schválená, zabezpečíme registráciu ochrannej známky. Stačí, ak si objednáš registráciu slovenskej ochrannej známky alebo registráciu európskej ochrannej známky, a my za teba všetko pripravíme.

Fúú blog